Internetová posedlost zvaná VOSS

29. října 2015 v 17:59 | Michaela Cheetah |  LIFESTYLE
Určitě jste už zahlédli instagramové fotky s hashtagy #voss, #vosswater. Tato voda s designovou lahví ale skrývá mnohem víc. Pojďte si o ní něco přečíst..

PŘÍBĚH VODY VOSS
Voda Voss je vizí dvou přátel z dětství vyrůstajících v Oslo, hlavním městě Norska. Ole Christiana Sandberga a Christophera Harlema. Norové si velice chválí a považují za národní hrdost pít blahodárnou a čistou vodu jež jejich země poskytuje. Po ukončení studia střední školy jeden ziniciátorů odešel do USA a začal zde pociťovat nedostatek kvalitní vody. Okolní vody nebyly tak chutné, jako domácí voda norská, na kterou byl zvyklý.
Christopher a Ole se nakonec rozhodli stáčet čistou Norskou artézskou vodu, (Artézská voda se nachází v uzavřeném podzemní zdrojivě vrstvě hornim a písku. Voda je filtrována samotnou přírodou a nedochází tak ke kontaktu se vzduchem a jinými znečisťujícími látkami) aby jí mohli prodávat náročným zákazníkům v USA. Nápad se zalíbil a o pár měsíců později se láhve s vodou dostali do celého světa.
**Vodu Voss najdete v různých velikostech (330-850 ml.) a provedeních (PET lahev a sklo) neperlivé a perlivé.**


DESIGN LAHVE
Většina lidí se ani tak nezaměřuje nad podstatou vody Voss jako nad luxusní vzhled samotné lahve. Design mimochodem vytvořil jeden z návrhářů Calvina Kleina. Nabízí se otázka, zda je vhodnější lahev skleněná či plastová. Vzhledem k tomu, že skleněná lahev (800 ml.) váží více než 1kilogram na každodenní používání asi není úplně ideální oproti oproti lahvi PET. Plastová lahev se časem ošoupe a zničí.
Co víc, PET lahve obecně vylučují do vody či jakéhokoliv jiného nápoje chemické látky zvané také jako dioxiny, které pro naše tělo nejsou rozhodně nic zdravého.

NÁKUP
Bohužel vodu v České republice v běžných supermarketech jen tak nenajdete. Jediný známý obchod je NeptunDelikates v Praze. Pro vvšechny je tu ale jak jinak, než nákup přes e-shopy jako například ConexFit Shop. Cena se pohybuje od 109,-Kč/lahev.


ZKRÁŠLETE LAHEV
Zkrášlete lahev a vylepšete chuť Vaší vody Voss přidáním nakrájeného ovoce jako například jahody, citrón či limetka.


 


Komentáře

1 Voda VOSS Praha Voda VOSS Praha | Web | 17. července 2016 v 10:17 | Reagovat

Velice pěkný článek, hlavně původní myšlenka, jak bratři začali vodu stáčet. To jsem ani nedokázal zjistit. Souhlasím, že Conexfit-shop.cz je jeden z nejlpších, co se týče kvality a komunikace se zákazníkem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama