Pět kroků, jak mít po holení hebkou a zářivou pokožku

7. listopadu 2015 v 21:10 | Michaela Cheetah |  BEAUTY

Zarůstající chloupky dokážou celý obřad holení či depilace dost znepříjemnit.
Nevzhledné zarudlé pupínky bývají nutným zlem, ale nikoli nevyhnutelným. Čtěte, jak proti jejich vzniku bojovat.
Žiletka patří k nejpoužívanějším holicím prostředků. Jde o rychlý a efektivní způsob, jak se zbavit nežádoucích chloupků. Leckdy ale, zejména ženám s citlivou pokožkou, způsobuje podráždění holené oblasti, a to především v oblasti třísel.
"Za vznik vyrážky v podobě červených pupínků mohou zarůstající chloupky.
Zarůstání způsobí pod kůží drobný zánět a pupínek je na světě."
Kromě toho tu jsou i další nešvary, které občas při holení děláme a které způsobí zarudnutí, například málo ostrá žiletka, nevhodná kosmetika či dokonce holení na sucho a podobně.

1. SPRÁVNÉ "NÁŘADÍ"
Stokrát ohraná písnička a přesto je pořád mnoho žen, které se snaží na žiletce ušetřit.
Jednorázová holítka jsou sice fajn, ale jsou opravdu určena jen pro jednoho, maximálně dvě oholení. Nezkoušejte se s nimi holit delší dobu, jinak budete mít o podrážděnou kůži a vyrážku postaráno.

Investujte tedy do co nejkvalitnějších břitů, jde přeci o vaše vlastní tělo. Nezapomínejte také žiletku, resp. náhradní hlavici vyměnit, jakmile zponzorujete, že holení s ní jde hůře.

2. SPRÁVNÉ NAČASOVÁNÍ
Dost z nás se holí na poslední chvíli, kdy těsně před odchodem na schůzku/rande/party zjistíme, že naše nohy či intimní oblast "nejsou v kondici".

Perfektní oholení si ale žádá trochu času. Nejepší je odstraňovat chloupky večer či ráno po koupeli nebo sprše. Budou mít čas lehce změknout a povolit, tomu napomůže také pěna či gel na holení. Dnes je na trhu bezpočet přípravků, můžete si vybrat dle typu pokožky či konzistence. Rozhodně však přípravek odložte, pokud zaznamenáte jakoukoli nepříjemnou kožní reakci.

3. PO, NEBO PROTI?
Velmi diskutované bývá, zda holit po nebo proti směru růstu. Pokud zvolíte první možnost, zarůstání chloupků tím můžete minimalizovat. Tento postup si však žádá několikero tahů a některé ženy si stežují, že i přes to nedosáhnou takové hladkosti, jako při holení proti růstu.
Holení proti směru růstu však pupínky způsobuje mnohem častěji. Je tedy na vás, co zvolíte. Nemusíte se ho však vzdávat. Proč? Odpověď najdete hned v dalším bodě.

4. PRYČ S ODUMŘELÝMI BUŇKAMI
Dodržujete veškeré předešlé zásady, a přesto se nemůžete zbavit pupínků?
Mohou za to zarůstající chloupky. Tomu předejdete, pokud budete pravidelně odstraňovat odumřelé buňky.

"Doporučuji pravidelně používat peeling a lufu. Odkrývají svrchní vrstvu pokožky a chloupky tak nebudou mít šanci zarůst."

5. NÁSLEDNÁ PÉČE
Aby holení vaši pokožku nepoškozovalo a dosílily jste hebké a zářivé textury, na závěr holení místo opláchněte, osušte jemným ručníkem a použijte zklidňující krém. Pokožka v oblasti třísel také uvítá volnější prádlo, nebo takové, jehož okraje nebudou zbytečně dráždit.

Uvedené rady se bezprostředně týkají zejména holení žiletkou, ovšem zarůstající chloupky, zodpovědné za vzniklé pupínky, vás mohou potrápit i po depilaci strojkem, cukrovou pastou, voskem či krémy. V tomto případě se stačí řídit bodem 4 a o hladkou pokožku máte postaráno.

 


Komentáře

1 Key Key | Web | 5. prosince 2015 v 22:30 | Reagovat

Hodně dobrý článek :) vážně mi pomohl.

2 Michaela Cheetah Michaela Cheetah | Web | 27. prosince 2015 v 14:30 | Reagovat

[1]: děkuji moc :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama