Leden 2016

Avocado is excellent

8. ledna 2016 v 22:16 | Michaela Cheetah |  LIFESTYLE
Ahoj holky, přemýšlela jsem, co vlastně přidat, aby to nebylo pořád jedno a to samé. Teď mám volný pátek a byla by škoda, kdybych nenapsala článek. Rozhodla jsem se pro tentokrát přidat něco jiného, než je móda a líčení.
Určitě jste už slyšeli o ovoci zvaném avokádo. A proč o něm vlastně píšu? Chtěla jsem vám ukázat, jak jednoduše a chutně ho můžete použít na talíři. Pro někoho z vás to žádná novinka možná není, ale jsou to snad 3 dny, kdy jsem ho poprvé ochutnala.
Tohle ovoce bych vám chtěla doporučit. Poté co jsem avokádo ochutnala, jsem si o něm zjišťovala více informací a co mě překvapilo je to, že je to právě ovoce, ne zelenina.

Pochází ze Střední Ameriky a nejen, že obsahuje hodně vitamínů, ale další bod, nad kterým jsem se zastavila je, že i když je tenhle plod jeden z nejkaloričtějších mezi ovocem a zeleninou, tak je vhodný při hubnutí.
Obsahuje sice tuky, ale rostliného původu a to znamená, že tím se pak neukládají jako tuk tělesný, ale naopak se doporučuje i při dietách.
Možná to někdo z vás už ví, ale určitě se najdou tací, kteří avokádo ještě nikdy nejedli a pro vás by to mohl být alespoň trochu motivující článek, proč za něj vyměnit třeba banány nebo hrušky, které tenhle efekt nemají.

Zde můžete vyzkoušet tento rychlý food inspiration:

Opečené pečivo, lučina a avokádo pokapané citrónem dochucené solí a pepřem..
Určitě vyzkoušejte a dobrou chuť!