Korektory

15. dubna 2016 v 20:23 | Michaela Cheetah |  BEAUTY

Ahoj holky, přeji vám krásný pátek :)
Dnes se zaměříme na korektory, druhy korektorů, jejich využití a na co si dát pozor.
Korektor je jeden z nejlepších věcí vůbec, jak zamaskovat nedokonalosti pleti a další věci. Korektory dělíme na tuhé a tekuté.
Určitě každá dnes známe zarudnutí, pupínky, kruhy pod očima a mnoho dalších nedokonalostí pleti.. A proto si naše pleť vyžaduje rychlý zásah v podobně takzvaného concealeru neboli korektoru, který by měl být vaším důvěrným společníkem, protože nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit.


V případě, že potřebujete neutralizovat načervenalá místa na pleti, využijte zelený korektor.
Po ránu mnohé slečny ocení žlutý korektor, který pomůže v boji s nafialovými kruhy pod očima.
Pokud ale u sebe nebudete mít zrovna celou paletu korektorů, na kruhy pod očima vám postačí i korektor o odstín světlejší, než je vaše pleť. Naopak korektor v tónu vaší pleti je ideální k zakrytí načervenalých pupínků.

korektorová paletka od *Catrice
korektorová paletka od *makeup REVOLUTION

Korektory dělíme na tekuté a tuhé. Ačkoli korektory tekuté můžeme použít jak na pupínky tak na kruhy pod očima, tuhý korektor by se nikdy neměl nanášet na oční okolí, které by příliš vysušil a navíc zvýraznil vrásky.

tekutý korektor a tuhý korektor

Základní zásadou nanášení korektoru je, že by se neměl roztírat ale lehce vklepávat (prstem nebo blender houbičkou), čímž vytvoříte přirozenější vzhled. Korektor lze použít jak na podkladový krém či bázi, ale nejlepších výsledků dosáhnete, když jej aplikujete až na make up, který sám dost nedostatků zakryje. Při nanášení korektoru pamatujte na to, že méně je někdy více.
Makeup blender houbička

Jaké máte zkušenosti s korektory? Máte raději tuhé, nebo tekuté korektory? :)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama